vydavateľstvo HEREtic

z gr. αἱρετικός, [‚ hairetikos‘]: schopný si vyberať
Boh si vás od počiatku vyvolil (gr. haireó) …“ 2 Sol 2, 13

Náš príbeh, do ktorého vás chceme pozvať

Voľba nášho prvého titulu, Láska zvítazí od Roba Bella, nie je náhodná. Rovnako tak ním nie je názov nášho vydavateľstva. Oboje spája spoločná téma, motivácie, paradigma.

 

Heretik, z gréckeho „hairetikos“, je človek schopný, ochotný vyberať si.

 

Akokoľvek sa nám môže zdať, že náboženský priestor je priestorom, ktorý už odpovede má, ba dokonca ich vlastní, kde nie je potrebné sa pýtať, kde pochybnosti, zvedavosť, objavovanie nového akosi nemá miesto, my veríme, že to tak nemusí byť.

 

Takým je aj náš prvý titul Láska zvíťazí. Je pre tých, ktorým akosi nestačí zaužívaná predstava o nebi pre tých dobrých a správnych a pekle pre tých nehodných či nevyvolených. Rob Bell kladie pred nás naliehave otázky, ktoré nás nútia znovuprehodnotiť, akým je pre nás náš Boh, ktorému veríme. Ako ďaleko siaha jeho dobrota?

 

V našom vydavateľstve si myslíme, že sme stvorení k otázkam, k hľadaniu, k objavovaniu bez strachu zo zlyhania a omylov. Zdá sa nám, že sme účastní Božieho tanca (gr. perychoresis) tvorivosti a hľadania. Všetci.

 

Bez rozdielu.

 

Bez strachu.

 

Bez obáv.

 

A tak by sme veľmi chceli, aby ste sa aj vy, spolu s nami, stali takými malými heretikmi – ľuďmi ochotnými premýšľať, zvažovať, klásť si otázky, hľadať a vyberať si odpovede aj v prostredí, ktoré nám môže azda hovoriť, že je to nebezpečné a mali by sme radšej byť ticho.

Ozvite sa nám

Chceme poznať váš názor. Napíšte nám, prosím.

Nedokážete prečítať? Zmeňte text. captcha txt
0